روابط عمومی
مطالب در مورد رشته روابط عمومی وکارورزی در اداره راه و شهرسازی استان اردبیل
درباره وبلاگ


آن جاها که آزادی افکار نیست و اندیشه ها با هم تصادم ندارند , فکر میمیرد .
عسگر سعادتی دانشجوی رشته ی روابط عمومی
این وبلاگ در خصوص رشته ی روابط عمومی ودوره ی کارورزی میباشد
زیر نظر استاد:میر دولت موسوی

مدیر وبلاگ : عسگر سعادتی
نویسندگان
نظرسنجی
نظر خود را در باره این وبلگ بگوییداطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاریخ و نحوه ثبت نام و هم چنین شرایط و ضوابط شركت در آزمون ورودی كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی
1391/12/03
سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 دانشگاهها وموسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی می رساند كه ثبت نام برای شركت در آزمون مذكور روز یكشنبه مورخ 06/12/91 به صورت اینترنتی آغاز می شود و در پایان روز شنبه 12/12/91 پایان می پذیرد.
لازم به ذكر است كه دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی:www.sanjesh.org قابل دریافت است و داوطلبان می توانند ابتدا نسبت به مطا لعه دفترچه راهنما اقدام و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به پرداخت الكترونیكی وجه ثبت نام و تهیه رمز ورود از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.
1ـ شرایط عمومی‌ و اختصاصی‌ داوطلبان‌
داوطلبان‌ لازم‌ است‌ دارای‌ شرایط عمومی‌ و اختصاصی‌ به‌ شرح‌ زیر بوده‌ و از لحاظ مقررات‌ خدمت وظیفه‌ عمومی‌ منعی‌ نداشته‌ باشند.
1-1- شرایط عمومی‌
الف‌ ـ اعتقاد به‌ دین مبین اسلام‌ یا یكی‌ از ادیان‌ پذیرفته شده‌ در قانون‌ اساسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌.
ب‌ ـ پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.
ج‌ ـ عدم‌ وابستگی تشكیلاتی و هواداری احزاب و گروه‎های محارب و ملحد.
د ـ عدم سوءپیشینه كیفری به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.
ﻫ ـ برخورداری‌ از توانایی‌ جسمی‌ لازم متناسب با رشته‌ انتخابی‌ و عدم‌ اعتیاد به‌ مواد مخدر.
و ـ داوطلبان واجد شرایط بدون توجه به محدودیت سنی می‌توانند در این آزمون ثبت‎نام و شركت نمایند.
ز ـ دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان دوره‌های كارشناسی و بالاتر مجاز به ثبت‌نام و شركت در این آزمون نمی‌باشند.
2-1- شرایط اختصاصی‌
الف‌ ـ دارا بودن مدرك كاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی.
تبصره- دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره كاردانی به شرط اخذ مدرك كاردانی تا تاریخ 31/6/1392 برای انتخاب رشته‌های تحصیلی نیمسال اول و دوم یا درصورت فارغ‌التحصیلی تا تاریخ 30/11/1392 منحصراً برای انتخاب رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون می‌باشند.
ب ـ پذیرفتگان گروه آموزشی علوم پزشكی پس از فارغ‎التحصیل شدن باید برابر طول مدت تحصیل، تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بسپارند و در صورت استنكاف از انجام تمام یا قسمتی از خدمت تعهد شده، باید دو برابر هزینه تحصیلات را تمام یا به تناسب مدتی كه خدمت نكرده اند، بپردازند.
ج- بر اساس تصمیم متخذه در جلسه مورخ 20/2/1376 شورای معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ثبت‎نام و شركت كلیه كاردان‎های گروه آموزشی علوم پزشكی بدون رعایت سهمیه‎های30 درصد و 70 درصد در آزمون ورودی دوره‎های كارشناسی ناپیوسته بلامانع خواهد بود، مشروط به اینكه مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته تحصیلی آنان مشمول قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان باشد. در غیر این ‌صورت ملزم به انجام خدمات قانونی قبل از شركت در آزمون خواهند بود.
تبصره ـ دانشجویان مرد سال آخر مقطع كاردانی در رابطه با مسئله خدمت نظام وظیفه می‎توانند از معافیت تحصیلی برای شركت در آزمون استفاده نمایند.
د ـ دارندگان مدرك تحصیلی با ارزش بالاتر از كاردانی (فوق دیپلم) حق شركت در این آزمون را ندارند.
ه- با توجه به مصوبه جلسه شماره 748 مورخ 17/11/88 شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانش آموختگان دوره‌های معادل كاردانی (دارندگان مدرك معادل) به شرط آن كه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تأیید وزارت متبوع باشد، می‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شركت نمایند و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهند.
و ـ دارندگان‌مدرك‌ معادل كاردانی(معادل فوق دیپلم) مشمول ماده 27 آیین‎نامه آموزشی دوره‎های كاردانی و كارشناسی مصوب اسفندماه 1369 شورای عالی برنامه‎ریزی سابق كه بر اساس مصوبه جلسه 308 مورخ 12/9/1374 شورای عالی مذكور عنوان معادل از دانشنامه آنان حذف شده است، می‎توانند در این آزمون متقاضی رشته‎های كارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی غیرپزشكی شوند.
ز ـ بر اساس مصوبه یازدهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشكی مورخ 10/10/1379 كلیه دارندگان گواهی اتمام دوره و مدرك معادل مقاطع كاردانی و كارشناسی نمی‌توانند در آزمون ورودی مقطع تحصیلی بالاتر (رشته‎های كارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی علوم پزشكی) شركت نمایند.
ح- دارندگان مدرك معادل كاردانی (معادل فوق دیپلم) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور كه در یكی از آزمونهای جامع دارندگان مدرك معادل كاردانی شركت و حد نصاب نمره علمی لازم را كسب نموده‌اند، می‌توانند در آزمون رشته‌های تحصیلی كارشناسی ناپیوسته گروه‌های آموزشی غیرپزشكی ثبت‌نام و شركت نمایند. این قبیل داوطلبان در صورت موفقیت در این آزمون لازم است گواهی كسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون جامع مدرك معادل كاردانی خود را به همراه سایر مدارك لازم به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی ارائه نمایند.
ط ـ پذیرفتگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه در آزمون پذیرش دانشجو از دوره كاردانی به دوره كارشناسی ناپیوسته سال 1391، حق ثبت‎نام و شركت در این آزمون را ندارند مگر اینكه به دلایل موجه از این سازمان مجوز دریافت نموده باشند.
تبصره ـ پذیرفتگان مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دوره‎های نوبت دوم (شبانه) و الكترونیكی(مجازی) كلیه دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین پذیرفتگان دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون پذیرش دانشجو از دوره كاردانی به دوره كارشناسی ناپیوسته سال 1391، در صورت نداشتن مشكل نظام وظیفه (برای برادران) می‎توانند در این آزمون ثبت‎نام و شركت نمایند.
ی ـ چنانچه در هر مرحله از ثبت‎نام و یا اشتغال به تحصیل مشخص گردد كه داوطلب دارای یكی از شرایط مندرج در دفترچه راهنما ی ثبت نام نبوده است، بلافاصله از ثبت‎نام، شركت در آزمون و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری و مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.
ك- مطابق مصوبه 87 شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی-كاربردی مورخ 12/12/85‌ ، دانشجویان دوره پودمانی دانشگاه جامع
علمی– كاربردی ورودی سالهای 1383 و بعد چنانچه در آزمون ورودی مقاطع بالاتر كه از طریق سازمان سنجش آموزش كشور برگزار می‌گردد، پذیرفته شوند در صورتی كه رشته فارغ‌التحصیلی با رشته قبولی یكسان باشد، از شركت در آزمون جامع پودمانی معاف می‌گردند.
3-1- مقررات وظیفه عمومی
براساس‌ اعلام‌ سازمان‌ وظیفه‌ عمومی‌ نیروی‌ انتظامی جمهوری اسلامی ایران (معاونت مشمولان و امور معافیتها)‌، داوطلب‌ مرد لازم‌ است‌ یكی‌ از شرایط زیر را دارا باشد:
1ـ دارا بودن كارت پایان خدمت.
2ـ دارا بودن كارت معافیت دائم( كفالت، پزشكی، ایثارگران و موارد خاص).
3- متولد سال 1354 و قبل از آن. این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی در زمان ثبت‌نام كارت معافیت دائم (معافیت رهبری) را ارائه نمایند.
4- متولدین نیمه اول سال 1342 و قبل از آن مشروط بر آنكه تغییر سن نداده باشند.
5- مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت كه زمان پذیرش و ثبت‌نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد، مشروط به این‌كه از تاریخ فراغت از تحصیل از مقطع كاردانی تا زمان پذیرش در مقطع كارشناسی بیش از یكسال سپری نشده باشد.
تبصره- افرادی كه تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی در دانشگاه می‌باشد لازم است در تاریخ مقرر(مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. بدیهی‌است در صرت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. درغیر اینصورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.
6- دانشجویان سال آخر مقطع كاردانی كه تا تاریخ 31/6/1392 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ‌التحصیل می‌شوند.
7- فارغ‌التحصیلان مقطع كاردانی كه در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ‌التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع كارشناسی بیش از یكسال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت‌نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند.
توجه: داوطلبانی كه مدت تحصیل آنان در مقطع كاردانی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند.
8- كاركنان متعهد خدمت در سازمانها و یا وزارتخانه‌ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
9- كاركنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
10- طلاب علوم دینی دارنده مدرك معادل كاردانی مورد تایید و دارای معافیت تحصیلی حوزه.
به شرطی كه مركز مدیریت حوزه‌های علمیه و یا مركز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید نماید، قادر است ضمن اینكه در حوزه به تحصیل اشتغال دارد به موازات آن در دوره كارشناسی ناپیوسته نیز تحصیل نماید و با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دوره كارشناسی ناپیوسته بلامانع است. بدیهی‌است در هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه را خاتمه یافته اعلام نماید، مشمول دیگر نمی‌تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده نماید و باید خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نماید. این‌گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت‌نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند.
11- مشمولان دارای برگ معافیت موقت(پزشكی، كفالت و یا ...) در مدت اعتبار آن(بدون غیبت) كه درصورت انقضای مدت اعتبار، حداكثر بیش از یك ماه از تاریخ معافیت موقت سپری نشده باشد. مضافاً مشروط به اینكه بیش از یكسال از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع كاردانی نیز سپری نشده باشد.
12- كاركنان وظیفه فارغ‌التحصیل در مقطع كاردانی بدون غیبت اولیه. این‌دسته از كاركنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوط و صدور مجوز تحصیل از سوی وظیفه عمومی به شرط اینكه دانشجوی اخراجی نبوده باشند برای ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.
تبصره 1- كاركنان وظیفه‌ای كه خدمت آنان تا تاریخ 31/6/1392 به پایان می‌رسد مجاز به شركت در آزمون می‌باشند، لیكن باید پس از قبولی و موقع ثبت‌نام در دانشگاه، گواهی یا كارت پایان خدمت ارائه نمایند.
تبصره 2- كاركنان وظیفه‌ای كه خدمت آنان تا تاریخ 30/11/1392 به پایان می‌رسد در صورتیكه برای نیمسال اول تحصیلی پذیرفته شوند برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص می‌شوند و چنانچه برای نیمسال دوم پذیرفته شوند باید موقع ثبت‌نام در دانشگاه، گواهی یا كارت پایان خدمت ارائه نمایند.
13- دانشجویان انصرافی سایر دانشگاهها درصورتی كه در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده باشند و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبولی تا زمان پذیرش مجدد در دانشگاه و رشته جدید بیش از یكسال سپری نشده باشد.
تذكر:
الف- مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی‌باشند و در صورت شركت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاهها مجاز به ثبت‌نام از آنان نمی‌باشند.
ب- دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دایم، مجاز به ادامه تحصیل نمی‌باشند.
ج- دانشجویان شاغل به تحصیل و فارغ‌التحصیلان دوره كارشناسی مجاز به شركت مجدد در این آزمون نمی‌باشند.
د- كاركنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نمی‌باشند. این دسته از كاركنان در صورت قبولی در دانشگاه در صورت نداشتن غیبت اولیه و دارا بودن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.
ه- مدت تحصیل در مقطع كارشناسی ناپیوسته حداكثر سه سال می‌باشد.
4-1- شرایط و ضوابط اتباع خارجی
داوطلبان شركت كننده اتباع غیر ایرانی، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط زیر باشند و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی علامتگذاری نمایند.
1- ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی مقیم ایران منوط به داشتن یكی از مدارك اقامتی یا شناسایی معتبر زیر می‌باشد.
1-1- گذرنامه كه دارای پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1- دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
3-1- كارت هویت ویژه اتباع خارجی دارای اعتبار در سال 1391، صادره از سوی اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور.
4-1- كارت اقامت موقت آمایش مرحله هشتم صادره از سوی اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور.
تبصره – در هر مرحله‌ای مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده فوق‌الذكر، از سوی مراجع ذی‌صلاح تشخیص داده شود، از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل وی جلوگیری خواهد شد.
2- ثبت‌نام پذیرفتگان غیر ایرانی و اجرای روند امور كنسولی آنان براساس مفاد شیوه‌نامه ثبت‌نام پذیرفتگان اتباع غیرایرانی كه به تصویب كارگروه دانشجویان غیرایرانی رسیده است، انجام می‌پذیرد.
3- داوطلبان غیرایرانی ملزم به مطالعه دقیق مندرجات دفترچه آزمون بوده و هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه‌، پذیرفته نیست.
4- چنانچه اتباع غیرایرانی كه در ردیف پذیرفتگان نهائی این آزمون قرار گرفته‌اند در زمان ثبت‌نام بند 13 تقاضانامه را علامتگذاری ننموده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.
5- تحصیل همزمان اتباع غیر ایرانی شاغل به تحصیل در موسسات آموزش عالی در واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور، جامع علمی كاربردی و مركز جامعه المصطفی(ص) العالمیه ممنوع می‌باشد.
6- اتباع غیرایرانی مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسكان اتباع خارجی نمی‌باشند. جدول آخرین وضعیت مناطق ممنوعه اسكان و اقامت در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور درج شده‌است.
7-پذیرش اتباع غیر ایرانی در رشته‌هایی كه منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و برخی رشته‌های خاص و حساس ( رشته‌های امتحانی الكترونیك هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما، مراقبت پرواز، كلیه گرایشهای تكنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات«ICT» و صنایع شیمیایی) اكیداً ممنوع می‌باشد.
8- كلیه پذیرفتگان غیرایرانی آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته در دوره‌های روزانه نیز، ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی می‌باشند.
9- دارا بودن معدل كل مدرك كاردانی حداقل 14 از 20 برای پذیرفتگان دوره كارشناسی ناپیوسته.
10- جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص اقامت خانواده پذیرفتگان (به استثنای همسر و فرزند دارای اقامت قانونی دانشجو) ندارد.
11- از اتباع خارجی فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران، مجاز به شركت در آزمون‌ كاردانی به كارشناسی ناپیوسته می‌باشند.
12- كلیه اتباع خارجی متقاضی ثبت‌نام و شركت در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته، در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org و ورود به لینك مربوط نسبت به تكمیل اطلاعات درخواستی اقدام نمایند؛ كه پس از تكمیل اطلاعات مورد درخواست در پایگاه اینترنتی، به این دسته از داوطلبان یك كدپیگیری 13 رقمی داده خواهد شد كه می‌بایست این كد را دقیقاًً در محل مخصوصی كه در بند 13 تقاضانامه ثبت‌نام، پیش‌بینی شده است، درج نمایند.


5-1- شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی:
متقاضیان شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی مندرج در قسمت اول، دوم، سوم و چهارم بخش اول دفترچه راهنمای ثبت نام، لازم است به شرایط و ضوابط زیر نیز توجه نمایند:
1- فارغ‌التحصیلان مراكز آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش و دانشسراهای سابق (نه تربیت معلم) در شمول بخشنامه شماره 43000/36 مورخ 16/3/83 (موضوع شركت دانش‌آموختگان هر رشته در مقطع بالاتر تحصیلی رشته دلخواه) قرار نمی‌گیرند. این افراد فقط مجاز به شركت در رشته‌های متجانس با رشته تحصیلی قبلی خود می‌باشند و چنانچه سهواً یا عمداً در رشته دیگری شركت نمایند و پذیرفته شوند قبولی آنان منتفی تلقی می‌گردد و حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهند داشت. در ضمن آن دسته از فارغ‌التحصیلان دوره كاردانی كه در بالا به آنان اشاره شد در صورت قبولی در مقطع كارشناسی ناپیوسته ملزم به گذراندن حداكثر 20 واحد دروس جبرانی مطابق ضوابط و مقررات جاری دانشگاه خواهند بود.
2- طلاب و فضلاء حوزه علمیه كه دوره سطح یك را طبق برنامه تعیین شده در مصوبه جلسه 368 مورخ 3/11/74 شورای عالی انقلاب فرهنگی گذرانده‌اند از كلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ‌التحصیلان دوره كاردانی دانشگاه‌ها برخوردار بوده و براساس مصوبه جلسه 568 مورخ 28/7/83 شورای انقلاب فرهنگی، این‌گونه افراد می‌توانند در آزمون دوره كارشناسی ناپیوسته تمامی رشته‌های علوم انسانی شركت نموده و پس از قبولی با ارائه گواهی اتمام دوره سطح یك مورد تأیید حوزه علمیه، ادامه تحصیل دهند.
3- دانشجو موظف است كلیه مقررات و ضوابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و ضوابط خاص واحد یا مركز دانشگاهی محل تحصیل خود را كاملاً رعایت نماید و در صورت عدم رعایت آنها در هر مرحله از تحصیل، مشمول اعمال آئین‌نامه مربوط به ضوابط گزینش دانشگاه خواهد شد.
4- چنانچه در هریك از مراحل ثبت‌نام در آزمون، برگزاری، اعلام نتایج، ثبت‌نام در دوره و یا در طول مدت تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی مشخص گردد كه داوطلب فاقد یكی از شرایط مندرج در دفترچه راهنما ‌بوده و یا تحت هر عنوانی تخلف و سوءاستفاده نموده است، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و مطابق آئین‌نامه انضباطی دانشگاه آزاد اسلامی با او رفتار خواهد شد.
5- كاركنان واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامی در صورت شركت در این آزمون مجاز نیستند محل خدمت خود را به عنوان محل تحصیل خویش تعیین نمایند. چنانچه این موضوع رعایت نگردد، در صورت پذیرفته‌شدن در هر رشته و محل دانشگاهی، قبولی آنان منتفی تلقی می‌گردد.
6- پذیرفتگان رشته‌های تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی و تربیت بدنی و علوم ورزشی- مدیریت برنامه‌ریزی تربیت بدنی در زمان ثبت‌نام در واحد یا مركز دانشگاهی مربوط، ملزم به ارائه گواهی از پزشك صلاحیت‌دار از نظر دانشگاه مبنی بر توانایی تحصیل در این رشته خواهند بود، در غیر این‌صورت از ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان جلوگیری به عمل خواهد آمد. لازم به ‌ذكر است كه آزمون عملی جزو مواد امتحانی این رشته نمی‌باشد.
7- كلیه پذیرفتگان می‌بایستی در زمان ثبت‌نام گواهی فراغت از تحصیل و تأییدیه مدرك كاردانی خود را تحویل نمایند. ریز نمرات دروس دوره كاردانی را نیز باید حداكثر دو ماه بعد از ثبت‌نام به واحد دانشگاهی مربوط تحویل دهند.
8- دانشگاه تعهدی برای تأمین خوابگاه و یا امكانات رفاهی دیگر جهت دانشجویان ندارد، لیكن چنانچه واحدهای دانشگاهی امكاناتی در این مورد داشته باشند، حتی‌الامكان در اختیار دانشجویان غیر بومی قرار خواهند داد.
تبصره: واحدهای آباده، ابركوه، اشكذر، بافق، سراوان، سقز، خدابنده، فریدن و كاشان دارای خوابگاه برای كلیه پذیرفتگان غیر بومی و واحدهای سپیدان و مرند دارای خوابگاه برای دانشجویان خواهر غیربومی می‌باشند.
9- با توجه به اینكه هزینه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مؤسسه‌ای غیر دولتی و غیر انتفاعی عمدتاً از محل شهریه دانشجویان تأمین می‌گردد، لذا از دانشجویان در آغاز هر نیمسال تحصیلی مبلغی به عنوان شهریه ثابت و نیز به ازای هر واحد درسی مبلغی به عنوان شهریه متغیر دریافت می‌شود.
10- با توجه به مقررات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و جابجایی دانشجویان ممنوع است. لذا از آنجا كه پذیرفتگان باید تا پایان مقطع تحصیلی در همان واحد یا مركز دانشگاهی كه در آن پذیرفته شده‌اند به تحصیل ادامه دهند، لازم است داوطلبان در انتخاب محل دانشگاهی و رعایت اولویت مورد علاقه خود كاملاً دقت نمایند.
11- چنانچه تعداد پذیرفتگان برخی از رشته‌ها در واحدها و مراكز دانشگاهی به حدنصاب لازم برای تشكیل كلاس نرسد، منطقه دانشگاهی مربوط با رعایت شرایط عمومی، پذیرفتگان را به مناسب‌ترین محل دانشگاهی كه رشته مربوط در آن دایر است انتقال خواهد داد. در صورت عدم تمایل این‌گونه افراد به تحصیل در محل تعیین شده، آنان موظف به اخذ مرخصی تحصیلی و شروع به تحصیل از سال بعد خواهند بود.
12- طول مدت تحصیل در دوره كارشناسی ناپیوسته به طور معمول 2 سال بوده كه تا حداكثر 3 سال برای رشته‌های غیرآموزشی و 4 سال برای رشته‌های آموزشی قابل تمدید می‌باشد. در هر حال مدت تحصیل در این دوره برای افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی نباید از سه سال تجاوز نماید و چنانچه مدت مجاز تحصیل برای مشمولان مطابق مقررات ابلاغی از سازمان وظیفه عمومی تقلیل یابد، این گونه افراد موظف به رعایت آن می‌باشند.
13- حداقل نمره قبولی در هر درس 10 و حداقل میانگین نمرات هر نیمسال 12 می‌باشد. دانشجو در نیمسالی كه میانگین نمرات كمتر از 12 كسب نموده، مشروط محسوب می‌گردد و در نیمسال تحصیلی بعد نمی‌تواند بیش از 14 واحد درسی انتخاب نماید. چنانچه دانشجویی در دوره كارشناسی ناپیوسته دو نیمسال (اعم از متوالی یا متناوب) مشروط گردد، از ادامه تحصیل محروم خواهد گردید.
تذكر مهم : دانش‌آموختگان دوره كارشناسی ناپیوسته كه در پایان دوره تحصیل میانگین كل 12 و بالاتر كسب نمایند طبق ضوابط مربوطه مدرك دانشنامه رسمی دریافت خواهند نمود. بدیهی است افرادی كه میانگین كل كمتر از 12 كسب نمایند هیچ مدركی دریافت ننموده و به آنها فقط گواهی گذراندن دروس داده خواهد شد. افراد مشمولی كه با معدل كل كمتر از 12 دروس دوره را به اتمام برسانند برابر مقررات به عنوان دانشجوی اخراجی به سازمان وظیفه عمومی معرفی می‌گردند.
14- داوطلبان رشته‌های آموزشی (طرح آموزش معلمان) كه شامل رشته‌های آموزش ریاضی، آموزش علوم تجربی، تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی، آموزش دینی و عربی، آموزش و پرورش ابتدایی و آموزش زبان انگلیسی می‌باشد، لازم است به نكات زیر دقت نمایند:
1-14- آن‌دسته از داوطلبان رشته‌های آموزشی كه مدرك معادل كاردانی از مراكز ضمن خدمت وزارت آموزش و پرورش اخذ نموده‌اند، تنها مجاز به انتخاب یكی از این‌گونه رشته‌ها (متناسب و متجانس با مدرك كاردانی خود) به شرح زیر می‌باشند :
الف - آموزش و پرورش ابتدایی : دارندگان مدرك كاردانی آموزش ابتدایی، كودكان استثنائی، تربیت مربی آموزشیار نهضت سواد آموزی.
ب – آموزش ریاضی : دارندگان مدرك كاردانی ریاضی، آمار، ریاضی- تجربی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق).
ج – آموزش علوم تجربی : دارندگان مدرك كاردانی علوم تجربی، ریاضی - تجربی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق)، علوم آزمایشگاهی (از انستیتو تكنولوژی وزارت آموزش و پرورش).
د - آموزش دینی و عربی : دارندگان مدرك كاردانی دینی عربی، امور تربیتی و پرورشی، تربیت معلم قرآن كریم.
هـ – تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی : دارندگان مدرك كاردانی ادبیات فارسی.
و – آموزش زبان انگلیسی : دارندگان مدرك كاردانی زبان انگلیسی، زبان انگلیسی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق).
2-14 - هر سال تحصیلی متشكل از دو نیمسال و یک دوره تابستانی است.
3-14 - در هریک از نیمسال‌های اول و دوم سال تحصیلی هر دانشجو می‌تواند حداکثر 15 واحد و در دوره تابستانی 12 واحد درسی را
انتخاب نماید مشروط براین‌که مجموع واحدهای درسی انتخابی در طول یک سال تحصیلی از 40 واحد تجاوز نکند.
4-14- کلاس این رشته‌ها در نیمسال‌های اول و دوم در روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه ) و در ترم تابستان در طول هفته تشکیل می‌شود.
5-14- حداقل تعداد واحد درسی که هر دانشجو می‌تواند در یک نیمسال انتخاب نماید 8 واحد است.
6-14 - مدرك اعطایی به دارندگان مدرك معادل كاردانی از مراكز ضمن خدمت آموزش و پرورش، مدرك داخلی قابل قبول وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.
7-14 - از بین واحدهای دانشگاهی مجری دوره رشته‌های آموزشی، در 21 واحد دانشگاهی به‌دلایل مختلف اجرای ترم تابستانی مقدور نبوده و کلاس‌ها فقط در نیمسال اول و دوم برگزار می‌گردد لذا در این واحدهای دانشگاهی در هر نیمسال حداکثر 17 واحد درسی به دانشجو ارائه می‌شود. چنانچه دانشجویان این واحدهای دانشگاهی مایل به اخذ واحد درسی در ترم تابستانی در یکی از واحدهای دانشگاهی دیگر (که کلاس رشته مورد نظر در آنجا دایر است) باشند، می‌توانند پس از اخذ موافقت واحدهای مبداء و مقصد حداکثر 6 واحد درسی را بگذرانند.
واحدهای دانشگاهی که در ترم تابستانی، درس ارائه نمی‌کنند عبارتند از :
1-آباده، 2- اهواز، 3- بروجرد، 4- بم، 5- بندرعباس، 6- بندرلنگه، 7- تهران شمال، 8- جیرفت، 9- خرم‌آباد، 10-خوراسگان، 11- زنجان، 12- سپیدان، 13- شهرری، 14- شهرضا، 15- فلاورجان، 16- قشم، 17- قم، 18- كازرون، 19-كاشان، 20- گرمسار، 21- مرودشت.
8-14- دارندگان مدرك معادل كاردانی از مراكز آموزش ضمن خدمت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش در صورت پذیرش باید علاوه بر دروس دوره (مندرج در سرفصل مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی)، تعدادی دروس جبرانی نیز بگذرانند. تأكید می‌شود كه هیچ‌یك از دروس گذرانده شده در دوره كاردانی ضمن خدمت، قابل معادل‌سازی با دروس دوره كارشناسی ناپیوسته نمی‌باشد. در ضمن این‌گونه پذیرفته‌شدگان پس از اتمام دروس دوره كارشناسی مربوط فقط مدرك داخلی قابل قبول وزارت آموزش و پرورش را دریافت خواهند نمود.
تبصره : رشته‌های آموزشی منحصر به معلمان شاغل در وزارت آموزش و پرورش نیست و كلیه دارندگان مدرك كاردانی می‌توانند در آزمون این رشته‌ها شركت نمایند. در ضمن انتخاب رشته‌های مزبور تعهدی برای دانشگاه یا وزارت آموزش و پرورش از نظر استخدام ایجاد نمی‌كند، ضمناً فارغ‌التحصیلان مراكز ضمن خدمت آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل در دوره كارشناسی ناپیوسته می‌بایستی در رشته‌ای متجانس و متناسب با رشته مقطع كاردانی خود، داوطلب شده و ثبت‌نام نمایند.
9-14- براساس مصوبه هیات محترم وزیران در جلسه مورخ 28/4/1377 بسیجیانی كه حائز یكی از شرایط آئین‌نامه اجرائی ماده 201 باشند، مشمول قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی كشور مصوب سال 1376 و آئین‌نامه اجرائی آن هستند.
تذكر1: واجدین شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، فقط یكبار حق استفاده از سهمیه مزبور را در صورت قبولی و ثبت‌نام دارند. بنابراین داوطلبانی كه قبلاً در هریك از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از سهمیه مذكور استفاده كرده و ثبت‌نام نموده باشند، حق استفاده مجدد از آن را ندارند.
تذكر2 : داوطلبان واجد شرایط استفاده از این سهمیه می‌بایست كدپیگیری دریافتی از مراكز سپاه را نزد خود نگهداری نموده تا در مرحله انتخاب رشته این كد را در سایت اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org در قسمت مربوط وارد نمایند.
تذكر 3 : داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی‌ فعال، جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون كارشناسی ناپیوسته در حد ظرفیت مصوب سهمیه‌ها، می‌بایستی 90% نمره كل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) را كسب نمایند.
تذكر4 : كد پیگیری دریافتی از مراكز سپاه برای شركت در هر یك از آزمون‌ها مجزا است لذا متقاضیان با در اختیار داشتن كد پیگیری صادره جهت سایر آزمون‌های دانشگاه آزاد اسلامی امكان بهره‌مندی از امتیاز سهمیه در این آزمون را نخواهند داشت و لازم است بدین منظور كد جداگانه‌ای دریافت نمایند.
10-14- آن دسته از داوطلبان واجد شرایط كه مایلند از سهمیه همسر یا فرزند جانباز 25% تا 49% استفاده نمایند جهت بهره‌مندی از سهمیه مذكور، می‌بایستی در مرحله انتخاب رشته با مراجعه به سایت اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org كد مندرج در كارت ایثارگری همسر یا پدر خود را در قسمت مربوط درج نمایند.
15- ضوابط و نحوه ثبت‌نام و پذیرش بدون آزمون فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع كاردانی:
براساس ابلاغیه شماره 732/21 مورخ 23/3/85 موضوع جلسه 16/11/84 شورای هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع كاردانی‌ محل‌های دانشگاهی خود را براساس ضوابط و مقررات مذكور در ذیل این بخش، بدون آزمون در مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته همنام و متجانس پذیرش می‌نماید.
1-15- ضوابط تعیین فارغ‌التحصیلان ممتاز:
الف) معدل كل حداقل 18 داشته باشند.
تبصره 1 : دانشجویانی كه دارای دروس معادل‌سازی شده باشند اگر چه دارای معدل كل بالای 18 باشند مشمول پذیرش بدون آزمون نمی‌شوند.
تبصره 2 : دانشجویانی كه از ماده 47 آیین‌نامه آموزشی (نیمسال جبرانی) استفاده كرده باشند مشمول پذیرش بدون آزمون نمی‌شوند.
ب) جزء ده‌درصد فارغ‌التحصیلان برتر بر اساس تعداد ثبت‌نام شدگان محل دانشگاهی در رشته مربوطه و در سال ورود باشند.
تذكر1 : تعداد ده‌درصد براساس ظرفیت دوره محاسبه می‌شود و در صورتی كه ده درصد محاسبه شده دارای اعشار باشد كوچكترین عدد صحیح بالاتر ملاك عمل قرار می‌گیرد.
تذكر2 : رتبه اكتسابی داوطلب در آزمون ورودی مقطع كاردانی ملاك عمل قرار نمی‌گیرد.
ج) حداكثر ظرف مدت چهار نیمسال فارغ‌التحصیل شده باشند.
تبصره 1 : دانشجویانی كه از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی استفاده كرده‌اند در صورتی مشمول پذیرش بدون آزمون می‌شوند كه مجموع تعداد نیمسال‌های تحصیلی آنها از چهار نیمسال تجاوز نكرده باشد.
تبصره 2 : در صورتی كه دانشجو پس از چهار نیمسال بتواند براساس ضوابط و مقررات آموزشی با اخذ درس معرفی به استاد در ترم‌ تابستانی فارغ‌التحصیل شود مشمول پذیرش بدون آزمون می‌گردد. بدیهی است ترم‌های تابستانی جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی‌شود.
تبصره 3 : فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی كه براساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنان حداقل پنج نیمسال تعریف شده باشد می‌توانند از مزایای پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند. (این موضوع شامل دروس پیش‌نیاز دانشگاهی نمی‌شود و تنها سرفصل مصوب ملاك عمل خواهد بود).
د) فارغ‌التحصیلان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون در هر سال تحصیلی تنها برای یك بار و فقط در همان دوره امكان استفاده از این امتیاز را خواهند داشت.
ه) پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام و یا متجانس امكان‌پذیر است.
تذكر : تشخیص تجانس رشته فارغ‌التحصیلی در مقطع كاردانی با رشته درخواستی در دوره كارشناسی ناپیوسته بدون آزمون با مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
2-15- نحوه ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز جهت برخورداری از امتیاز پذیرش بدون آزمون:
ثبت‌نام از متقاضیان استفاده از امتیاز مذكور نیز تنها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان لازم است در تاریخی كه متعاقباً از طرف مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد گردید به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه نمایند.


3-15- توضیحات و توصیه‌های مهم :
1- از آنجا كه تنها یك فرم مبنای رسیدگی به درخواست متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون قرار می‌گیرد این گونه افراد اكیداً از ثبت‌نام‌های چندگانه بدین منظور خودداری نمایند.
2- متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون اكیداً از ارسال هرگونه مدرك و سند و یا تصاویر آنها به مركز آزمون خودداری نمایند.
بدیهی است مركز آزمون رأساً نسبت به استعلام وضعیت این گونه متقاضیان از اداره كل فارغ‌التحصیلان دانشگاه اقدام خواهد نمود.
3- تأكید می‌گردد امتیاز پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مختص فارغ‌التحصیلان ممتاز محل‌های دانشگاهی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد، لذا فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ثبت‌نام و ارسال هرگونه تقاضا در این زمینه خودداری نمایند. این دسته از فارغ‌التحصیلان بایستی در اسرع وقت نسبت به تسویه حساب با واحد دانشگاهی محل تحصیل اقدام و پرونده فارغ‌التحصیلی خود را تكمیل نمایند.
4- از آنجایی كه صرف دارا بودن شرایط ثبت‌نام برای پذیرش بدون آزمون به منزله قبولی نیست و پذیرش براساس ظرفیت موجود و اولویت افراد می‌باشد، لذا به منظور استفاده از امكان قبولی در آزمون،در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه می‌گردد كه در آزمون كارشناسی ناپیوسته نیز شركت نمایند.
5- مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی پس از انقضاء مهلت ثبت‌نام واجدین شرایط پذیرش را براساس معدل رتبه‌بندی نموده و با توجه به ظرفیت مربوط پذیرش این افراد را با اولویت محل تحصیل و در صورت عدم پذیرش به صورت كشوری انجام خواهد داد. از این رو تأكید می‌گردد صرف ثبت‌نام این افراد و تأیید واجد شرایط بودن آنان به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد.
6- پذیرفتگان از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون تنها مجاز به تحصیل در محل دانشگاهی تعیین شده توسط مركز آزمون خواهند بود و در صورت عدم ثبت‌نام، پذیرش آنها منتفی تلقی خواهد شد.
7- دانشجویانی كه از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون در محل‌های دانشگاهی ثبت‌نام می‌كنند حق درخواست انتقال به سایر محل های دانشگاهی را نخواهند داشت.
8- زمان اعلام نتایج پذیرفتگان این امتیاز همزمان با اعلام نتایج آزمون كارشناسی‌ناپیوسته در سال جاری خواهد بود.
2- تكالیف داوطلب، مدارك لازم برای ثبت‌نام، ثبت‌نام برای شركت در آزمون، تاریخ برگزاری و نحوه تنظیم و تكمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام
1-2- تكالیف داوطلبان برای شركت در آزمون
داوطلب‌ متقاضی‌ شركت‌ در آزمون‌ باید یكایك‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:
مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور برای دانلود و دریافت فایل دفترچه راهنمای شماره 1
مراجعه به سایت سازمان سنجش برای خرید كارت اعتباری.
3- ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور در زمان مقرر.
4- پرینت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org در موعد مقرر.
5- مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور از تاریخ 7/12/1391 تا 13/12/1391 برای مشاهده، كنترل و درصورت نیاز ویرایش و یا اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی.
6- حاضر شدن در محل‌ و حوزة امتحانی تعیین‌ شده‌، شرکت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالها.


2-2- مدارك لازم برای ثبت‌نام
مداركی كه داوطلب برای ثبت‌نام به آنها نیازمند است به شرح زیر می باشد:
1- فایل عكس اسكن شده: داوطلب می‌باید یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
1-1- عکس 4×3 یا 4×6 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).
2-1- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
3-1- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیكسل و حداقل 300×200 پیكسل باشد.
4-1- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
5-1- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.
6-1- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
7-1- حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره 2: در صورت عدم ارسال عكس، ارسال عكس غیرمعتبر یا عكس شخص دیگری بجز داوطلب، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
2- دریافت شماره كاربر و رمز عبور (این اطلاعات از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور می بایستی تهیه گردد).
3-آندسته از داوطلبانی كه نابینا یا كم بینا، ناشنوا یا كم شنوا و یا معلول جسمی حركتی می‌باشند، لازم است بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی علامتگذاری نمایند و گواهی درخصوص وضعیت خود و همچنین در مورد خواستن منشی در آزمون را از سرپرست مركز پذیرش و هماهنگی سازمان بهزیستی (برای داوطلبان ساكن استان تهران) یا معاونت توانبخشی بهزیستی استان ذیربط(برای سایر استانها) دریافت و آن را حداكثر تا تاریخ 23/12/1391 به سازمان سنجش آموزش كشور - صندوق پستی 1365-15875 - واحد آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته (اداره ثبت نام) ارسال نمایند.
3-2- ثبت‌نام برای شركت در آزمون
ثبت‌نام برای شركت در آزمون‌ كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 از روز یكشنبه 6/12/1391 آغاز و تا روز ‌شنبه 12/12/1391 ادامه خواهد داشت. لازم بذكراست ثبت‌نام، منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org امكان‌پذیر است. لذا داوطلبان لازم است اقدامات لازم را به عمل آورند.
تهیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون: دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org قابل تهیه می‌باشد.
پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون و اعلام علاقمندی به گزینش در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی:
1-2- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و پرداخت مبلغ 144.000
(یكصد و چهل و چهار هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به دریافت كارت اعتباری اقدام نمایند.
2-2- چنانچه داوطلبی علاقمند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی نیز باشد، لازم است علاوه بر علامتگذاری بند 28 تقاضانامه ثبت نام و اطمینان از پذیرش در رشته امتحانی كه در آن ثبت نام نموده ، در زمان توزیع كارت شركت در آزمون نسبت به پرداخت هزینه مربوط به صورت الكترونیكی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور اقدام نماید.

3-2- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
پس از دریافت فایل دفترچه ثبت‌نام از سایت سازمان سنجش و مطالعه و آشنایی با كلیه شرایط و ضوابط آزمون، داوطلب باید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام نماید.
تذكر مهم: داوطلبان علاقمند به گزینش در رشته‌های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی می‌توانند در زمان توزیع کارت نسبت به اعلام علاقمندی در گزینش این رشته‌ها اقدام نمایند. بدیهی است این داوطلبان ابتدا با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شماره 2) می‌بایست از پذیرش رشته‌ امتحانی مربوط در این موسسات اطمینان حاصل نموده و سپس با پرداخت هزینه لازم، اقدام به انتخاب رشته‌های ذیربط نمایند. توضیحات تكمیلی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی(دفترچه شماره 2) درج خواهد شد.
4-2- تاریخ برگزاری آزمون
براساس‌ برنامه‌ زمانی‌ پیش‌بینی‌ شده‌، آزمون‌ پذیرش دانشجو از دوره كاردانی (فوق دیپلم) به دوره كارشناسی ناپیوسته سال 1392 با توجه به رشته امتحانی داوطلبان در صبح و یا بعدازظهر روز پنج‌شنبه 24/5/1392 برگزار خواهد شد و اطلاعیه این سازمان در خصوص تاریخ و نحوه دریافت اینترنتی كارت شركت درآزمون در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و هفته‌نامه پیك سنجش مورخ 14/5/1392 و 21/5/1392 درج می‌گردد
 منبع:http://sanjesh.org/نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها : ازمون کاردانی به کرشناسی، کاردانی به کارشناسی، ازمون، دفترچه،
لینک های مرتبط :
برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنیدآمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات